Kanoniczne wprowadzenie ks. Piotra Iwaniszczuka na urząd proboszcza naszej parafii

W niedzielę 27 czerwca odbyło się w naszym kościele parafialnym kanoniczne wprowadzenie na urząd proboszcza ks. Piotra Iwaniszczuka.

Naszego nowego duszpasterza na urząd wprowadził dziekan dekanatu siedliskiego, ks.kan. Krzysztof Proskura.

Przedstawiciele parafian, społeczności szkolnej i władz samorządowych powitali księdza proboszcza jako nowego gospodarza parafii i złożyli mu życzenia z racji zbliżających się imienin. Nowy ksiądz proboszcz złożył publiczne wyznanie wiary i przysięgę przy obejmowaniu urzędu w Kościele.

Homilię podczas uroczystości wygłosił ks. Tomasz Fidecki, proboszcz parafii Klesztów. Ksiądz proboszcz jeszcze raz z całego serca dziękuje wszystkim, którzy byli obecni, także i tym, którzy łączyli się duchowo, ogarniając go modlitwą.

Księże proboszczu - bądź naszym dobrym pasterzem! I tak jak mówiłeś, nawiązując do niedzielnej Ewangelii - nie bój się, wierz tylko. Tego i nam i Tobie życzymy. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *