Powitanie nowego proboszcza – ks. Piotra Iwaniszczuka

W niedzielę 20 czerwca nasza wspólnota parafialna na wszystkich Mszach Świętych przywitała nowego księdza proboszcza - ks. Piotra Iwaniszczuka, dotychczasowego wikariusza parafii Kamień. Przedstawiciele Rady Parafialnej skierowali słowa powitania i wręczyli kwiaty naszemu nowemu pasterzowi.

Witamy Cię księże proboszczu pośród nas i mamy nadzieję, że będziesz czuł się u nas tak, jak w domu - bo przecież teraz stajemy się wszyscy Twoim nowym domem. Od dziś to Ty będziesz witał nowonarodzone dzieci udzielając im sakramentu Chrztu, będziesz odpuszczał nam grzechy, błogosławił małżeństwa i odprowadzał na miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich zmarłych. Bądź z nami i bądź jednym z nas. Niech Twojej posłudze błogosławi nasz Najlepszy Ojciec, a Matka Najświętsza niech uprasza dla Ciebie wszelkie potrzebne łaski w dobrym pełnieniu powierzonego Ci urzędu. Szczęść Ci Boże!

Uroczyste, kanoniczne wprowadzenie nowego księdza proboszcza - dokona się w niedzielę 27 czerwca br. na dodatkowej Mszy Świętej o godz. 17.00. Ksiądz proboszcz serdecznie zaprasza do przeżycia wraz z nim tej wyjątkowej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *